Menu

Stiri si Avize
Spiritualitate - Discutii
Evenimente - Manifestatii

Resurse utile


Patriarhia Ortodoxa Romana

Mitropolia din Paris

Episcopia Ortodoxa Romana a Italiei

Romanii din Bologna

Publicitate

Calendar Crestin Ortodox
Rugaciune si meditatie in saptamana a 5 a din Sf. Post la Bologna

(9/4/2013)Scris in: Stiri si Avize de:Parintele Ion

Noi, Preotul paroh, dorim să organizăm in săptămâna a 5 a din Postul  Sf. Paști, la Biserica Sf. Nicolae, din Bologna, momente înălțătoare, de rugăciune și meditație pentru sufletele noastre. Dorim ca, rugându-ne împreună, să ajungem la simțirea în Hristos, a nevoii de a fi meru împreuna duhovnicește, de a ne iubi tot mai mult răbdându-ne unii pe alții până la sfârșit. Numai așa vom putea să luptăm împotriva dezbinării dintre noi și vom putea vedea adevărata valoare a persoanei de lângă noi.
Toate cestea se pot realiza numai în Hristos Fiul lui Dumnezeu, care ne-a dat nu numai exemplul de om adevărat ci și puterea de a împlini aceasta. Ne vor insoți și rugaciunile Sfinților a căror Sf. Moaște,le vom avea în Sf. Biserică. Dumnezeu să ne ajute.

   S F I N T ELE MOAȘTE  LA  BOLOGNA

  15. 04. 2013  CANONUL  SF. ANDREI   CRITEANUL

  16. 04. 2013  CANONUL  SF. ANDREI  CRITEANUL

  17. 04. 2013  CANONUL  SF. ANDREI  CRITEANUL

  18. 04. 2013  CANONUL  SF. ANDREI  CRITEANUL

  19. 04. 2013  ACATISTUL  SF. PARASCHIVA

  20. 04. 2013  ACATISTUL  SF. NICOLAE

  ORELE   18. 30

 PADRE   ION  RIMBOI 
TEL. 335 - 5709713